x

İşletme çalışanları; günlerce, aylarca hatta yıllarca çalışır ve bir değer üretir. Ürettiğini geliştirir, zenginleştirir ve özelleştirir. Tüm ortaya konulan emek ve üretilen değerler bir günde yok olabilir daha da kötüsü çalınabilir, en kötüsü sizden çalınanlar ise size ve ticari işinize karşı kullanılabilir. Doğru ürün konumlandırılması yapılmamış ise fidye programları ile kontrol altına alabilir veya yıllarca emek ettiğiniz, gözünüzden sakındığınız firmanızın itibari bir günde ayaklar altına alınabilir.

Güvenlik mimarları, hırsızlık önleme, web filtreleme, kötü amaçlı yazılım önleme ve uygulama kontrolü dahil olmak üzere, işletmelere kapsamlı bir tehdit koruması sağlamayı düşündükleri için, Entegrasyon ve görünürlük eksikliği olmadan büyük bir karmaşıklık engeliyle karşı karşıyadır. Gartner, 2019 yılına kadar, kurumsal trafiğin  % 80’inin şifreleneceğini ve şifrelenmiş trafiğe gizlenerek, işletmeyi hedefleyen saldırıların % 50’sinin gizleneceğini tahmin ediyor.

Güvenlik Duvarı ile amaçlanan güvenlik işlemcileri ve tehdit istihbaratı güvenlik hizmetlerini kullanarak en yüksek korumayı ve şifreli trafik dahil yüksek performansı sunar. Uygulamalara, kullanıcılara ve ağlara otomatik görünürlük ile karmaşıklığı azaltır.